Mazurska Chata

wygodne noclegi w Mikołajkach w atrakcyjnej cenie!

Co robić w Mikołajkach? Atrakcje


Mikołajki są bezsprzecznie stolicą polskiego żeglarstwa, gdzie znajduje się przystań Żeglugi Mazurskiej. Z jej usług mogą skorzystać wszyscy, którzy nie posiadają własnej łodzi ani uprawnień, ale marzą o zwiedzaniu Krainy Wielkich Jezior z pokładu statku. Jak całe Mazury, również Mikołajki są w pełni przystosowane do uprawiania sportów wodnych. Bez problemu zwodujemy własną łódź czy skuter wodny. Jeżeli nie dysponujemy takim sprzętem to możemy korzystać z oferty wielu firm czarterowych. Aktywny wypoczynek zapewni nam mnogość szlaków żeglugowych i kajakowych, do tego strzeżone kąpieliska i piękne plaże. Położenie Mikołajek gwarantuje, że bez trudu można się dostać drogą wodną do innych miejscowości regionu.

Mikołajki rowerem

Dla amatorów dwóch kółek region jest idealny do korzystania z dobrodziejstwa jazdy na rowerze. Mazury charakteryzują się pofałdowaną rzeźbą terenu, która jest źródłem wielu wrażeń w jeździe na rowerze. Na miejscu rozwiniętych jest wiele tras rowerowych o różnej długości, każdy z nich to niezapomniane widoki i wyjątkowe atrakcje. Możemy skorzystać z aplikacji rowerowej, w której Mikołajki zamieściły wszystkie dostępne trasy rowerowe.

Zwiedzanie

Mikołajki to nie tylko sport i rekreacja, znajdziemy tam także coś dla ducha i umysłu. Region oferuje wiele miejsc godnych odwiedzenia, o wartościach historycznych i kulturalnych. Warto odwiedzić Muzeum Reformacji Polskiej czy położone w niedalekiej Guziance - Muzeum w Bunkrze. Ponadto cała część starego miasta stanowi zabytek warty poznania, wiele domów z XIX i początków XX wieku stanowi atrakcję historyczną. W większości pięknie odrestaurowane, schludne tworzą niesamowity i niezapomniany klimat miasta.

Rodzinna atmosfera

Mikołajki to nie tylko duże hotele i pensjonaty. Pragnąc wypoczynku w atmosferze rodzinnej, miejscowi oferują wiele komfortowych pokoi lub apartamentów w swoich nieruchomościach. Możemy poczuć się wtedy jak dopieszczeni i zaopiekowani goście rodzin, u których zdecydujemy się wynająć nocleg. Mieszkańcy Mazur to ludzie o otwartych charakterach, którzy na każdym kroku okazują gościnność. W Mikołajkach możemy również wybrać nocleg na polu namiotowym, w agroturystyce czy wynająć niezależny domek letniskowy.

2020 - Hotel Mazurska Chata - noclegi w Mikołajkach